HP ProBook,  HP ProBook 450

Laptop biznesowy HP ProBook 450

Kupno laptopa biznesowego jest jedną z najważniejszych rzeczy, na którą warto zdecydować się już na samym początku. Wynika to z faktu, że laptopy są jednymi z niezbędnych urządzeń, które stanowią idealne narzędzie pracy. Jednakże dostęp do szerokiej gammy tego typu sprzętu sprawia, że zakup może okazać się nieco utrudniony. Jakie więc elementy powinny być kluczowe przy doborze laptopa?

Specyfikacja sprzętu

Przede wszystkim baczną uwagę zwracamy w pierwszej kolejności na podzespoły, które znajdują się wewnątrz. To właśnie od nich zależeć będzie wydajność jaką otrzymamy, a co za tym idzie przełoży się to na możliwości laptopa, a jednocześnie zadowolenie użytkownika.

Pierwszym z podzespołów godnym odnotowania jest procesor, który jest kluczowym komponentem pod kątem mocy obliczeniowej. Czym musi charakteryzować się wydajny procesor? Przede wszystkim odpowiednią ilości rdzeni oraz stosunkowo wysokim taktowaniem zegara. Dobrze więc, gdy CPU będzie posiadać co najmniej cztery rdzenie przy taktowaniach rzędu 2,5-3,5 GHz. Takie połączenie powinno pozwolić bezproblemowo korzystać ze sprzętu i podstawowych funkcji laptopa. Niekiedy w wariantach budżetowych można skłaniać się ku procesorom o dwóch rdzeniach.

Pamięć RAM

Nieco bliżej trzeba się także przyjrzeć pamięci RAM, który stanowi nieodzowny element każdego laptopa. Odpowiada ona przede wszystkim za przechowywanie wszelkiego rodzaju włączonych aplikacji, plików, jak i samego systemu operacyjnego. Tutaj najwięcej uwagi należy poświęcić ilości oraz typowi zastosowanych kości. Absolutne minimum to 8 GB pamięci typu DDR4 bądź DDR3, przy czym te drugie są starsze i nieco mniej wydajne, ale jednocześnie sporo tańsze. Stanowią więc świetne budżetowe rozwiązanie.

Jakiego laptopa wybrać?

Jedną z propozycji urządzenia biznesowego jest laptop HP ProBook 450, który to posiada procesor z serii Intel Core i5 6200U, którego taktowanie zegara wynosi 2,3 GHz, a w trybie TURBO- 2,8 GHz. Jednostka posiada dwa fizyczne rdzenie, jednak nie przeszkadza to w codziennym użytkowaniu sprzętu. HP ProBook 450 jest dość budżetowym urządzeniem o przyzwoitych podzespołach (więcej: http://muaythai-pila.pl/hp-probook-450/). Standardowo odnajdziemy tu 8 GB pamięci RAM typu DDR4 taktowanej wartością 2133 MHz.

Business obraz autorstwa freepik - www.freepik.com